Pag sv Lucija

Pag- Spomendan svete Lucije, 13. prosinca, djeca dječjeg vrtića Paški mališani Pag obilježili su prigodnim programom u II Magazinu soli.

Djeca vrtića zajedno sa svojim odgojiteljicama pripremili su veseli program za svoje roditelje, bake i djedove, prijatelje i sve ljude dobre volje koji su svi zajedno u velikom broju upriličili ovaj zanimljiv događaj . Prave male zvijezde bili su djeca iz srednje skupine Boje i starije skupine Peružini koji su izveli niz veselih pjesama na temu Božića i božićnih radosti koji donosi mjesec prosinac. Kako to obično tradicionalno biva, među djecom došla je i sveta Lucija koja im je darovala pregršt slatkiša, čokolada, bombona, lizalica, sokova. Cijeli program održan je više nego prigodno, budući da se u II Magazinu soli nalazi klizalište, predivne velike jaslice, puno lampica i raznog blještavog osvjetljenja. U gastronomskom ponudi bilo je palačinki, pečenih kobasica, hamburgera, raznog pića i još puno toga finoga za prigristi. Cijela atmosfera bila je doista svečana i vesela, a njome nisu samo bili oduševljeni djeca već i odrasli koji su došli podržati paške mališane i tradicionalni dan Sv. Luciju.
Važno je reći da je prigodni program pod nazivom „ Dobro nam došla Sv. Lucija“ u II Magazinu soli organizirao Dječji vrtić Paški mališani, Turistička zajednica Grada Paga, Grad Pag, darove je osigurao Župni ured Pag, a za veselu i glasnu atmosferu pobrinuo se tonski majstor Dario Šupraha.

Autor i tekst Dječji vrtić Paški mališani, Pag

Sveta-Lucija-11